Ahmetaj: Ja formula që do të aplikojmë për taksën e pronës

16/10/2017 10:32 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintMinistri i Financave dhe Ekonomisë, Arben Ahmetaj, në një dalje para mediave deklaroi se aktualisht është gati drafti final për taksën e pronës, e cila nis zbatimin nga 1 janari 2018. Ahmetaj hodhi poshtë zërat për një diferencim në taksim për shtëpitë e dytë dhe të treta. Formula në vetvete nuk përbën ndonjë surprizë pasi ashtu siç ishte deklaruar, taksimi do të bëhet sipas vlerës së tregut të pasurisë dhe jo sipas çmimit fiks, por ministri nuk dha detaje sesa […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of