Ahmetaj, letër sipërmarrjes për aksionin antiinformalitet. Ja plani

02/10/2017 10:03 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintNë kuadër të fillimit të aksionit kundër informalitetit, ministri i Financave dhe Ekonomisë, Arben Ahmetaj, i është drejtuar sipërmarrjes me një letër të hapur, për bashkëpunim në kuadër të betejës, me qëllim rritjen e pajtueshmërisë ndaj zbatimit të ligjit dhe nxitjen e vetëkorrigjimit për zgjerimin e bazës tatimore. Ministri sqaron se ku do të fokusohet aksioni në terren, paralelisht me të cilin do të zhvillohet edhe një tjetër reformë e rëndësishme e lehtësimit të procedurave në favor të përmirësimit të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of