AIDA: Si lindi “Zgjidh të Vendit” dhe mbështetja që marrin bizneset vendase

07/06/2021 11:15 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintAgjencia Shqiptare e Zhvillimit të Investimeve (AIDA) pohon se është rritur ndërgjegjësimi i kompanive shqiptare për certifikime, si një hallkë që i ndihmon ato drejt zgjerimit edhe në tregje të reja. Lidhur me mbështetjen e produkteve vendase, AIDA nënvizon se janë vënë një sërë fondesh në dispozicion të kompanive, për t’i ndihmuar drejt rritjes dhe konkurrueshmërisë, si dhe nisma më specifike siç është katalogu “Zgjidh të vendit”   Si i ka ndihmuar AIDA markat shqiptare nëpërmjet fondeve të vëna në […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of