AKEP zgjeron monitorimin / Gjobë për operatorët që përdorin frekuencat pa leje

11/06/2018 8:04 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintAutoriteti i Komunikimeve Elektronike dhe Postare (AKEP) bëri të ditur në një njoftim për shtyp se po zgjeron Sistemin Kombëtar të Monitorimit të Spektrit të Frekuencave me Stacione Fikse-RFMS, në zona të ndryshme gjeografike të territorit të Shqipërisë. Me anë të këtyre stacioneve realizohen monitorime të brezave të frekuencave, në mënyrë periodike dhe të pandërprerë, sipas Planit Kombëtar të Frekuencave. Sistemi realizon evidentimin dhe ruajtjen në mënyrë automatike të të gjithë informacionit mbi frekuencat të matura dhe mbi bazën e […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of