Aksioneret e Fortis kundershtojne shtetezimin

15/02/2009 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint E ardhmja e bankes belge Fortis  u vu ne dyshim javen e kaluar, kur aksioneret votuan kunder shitjes se pjeseve te kompanise te banka franceze BNP Paribas, dhe kunder shtetezimit te grupit bankar dhe atij te sigurimeve ne Hollande. Fortis ishte nje nga bankat e para europiane qe kerkoi te shpetohej shtatorin e kaluar kur u perball me nje krize te menjehershme likuide, por qe atehere ka qene e ndare mes fatit te shtetezimit te aktiveve holandeze, nje banke […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of