Aksioneret e vegjel, me shume te drejta

22/09/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Albana MUçAJ   Ligji i ri “Per shoqerite tregtare” ka permiresuar kushtet e klimes per investitoret e huaj. Ai u siguron me shume te drejta aksionereve te vegjel, sipas Bankes Boterore. Kontratat mbeten problem Ligji per Tregtaret dhe Shoqerite Tregtare nr.9901, dt.14.04.2008 u garanton me shume te drejta dhe siguri aksionereve te vegjel. Sipas eksperteve te Bankes Boterore (BB), kjo pritet te ndikoje ne rritjen e pranise se investitoreve te huaj si aksionere te vegjel ne shoqerite e […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of