Aksionet aziatike ‘ndërpresin’ rënien katër ditore

08/01/2014 9:28 AM 0 komente

Aksionet aziatike u rritën, me treguesin referencë rajonal drejtuar për fitimin e parë në pesë ditë, teksa Fondi Monetar Ndërkombëtar tha se do të rrisë parashikimin e tij të rritjes ekonomike botërore dhe deficiti tregtar i SHBA u ngushtua.

Indeksi MSCI Asia Pacific avancoi 0.9 për qind në 139.78 në Tokio pasi u mbyll dje në nivelin më të ulët që prej 19dhjetorit. Pothuajse tre aksione u rritë n për çdo një  që ra në tregues.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of