Aksionet aziatike shënojnë rënie

31/10/2016 9:34 AM 0 komente

Pjesa më e madhe e aksioneve azitike e nisën mëngjesin e ditës së sotme në rënie.

Indeksi i aksioneve MSCI jashtë Japonisë ra me 0.3 për qind dhe pritet që ai ta mbyllë muajin me një mesatare nën 1.6 për qind.

Indeksi i aksioneve Nikkei, N225 ra me 0.1 për qind.

Indeksi Hang Seng i Hong Kongut ra me 0.2 për qind ndërsa indeksi i përbërë i Shangait ra me 0.1 për qind.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of