“Aksioni, thikë me dy presa, do të trembë biznesin”

22/07/2019 6:10 PM 0 komente

Albert Nasto,kreu i Shoqatës së Biznesit të Vogël   Aksioni i ri antiinformalitet, i nisur nga qeveria, i kujton biznesit praktikën e vitit 2015, kur klima u bë e padurueshme duke shkaktuar terror te një pjesë e mirë e tyre. Albert Nasto, kreu i Shoqatës së Biznesit të Vogël, shprehet se së pari masat duhet të merren ndaj përgjegjësve në administratë që kanë lënë “lulëzimin” e informalitetit në nivelet 50% dhe më pas të kalohet te biznesi. Ai nënvizon se […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of