Akullorja, tregu që nuk njeh krizë

09/07/2012 10:48 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintSipas kompanisë së studimit të tregjeve “Mintel Global”, shitësit e akulloreve kanë rritur të ardhurat edhe në një kohë krize, ndërsa vlera e kombinuar e pesë tregjeve kryesore europiane (Francë, Gjermani, Itali, Spanjë dhe SHBA) shkon në gati 5 miliardë euro nga 4.1 miliardë që ishte në vitin 2008. Ndërsa tregu i Shteteve të Bashkuara të Amerikës arriti në 6.8 milionë dollarë në vitin 2010. Të dhënat e “Mintel Global” tregojnë se linjat premium të prodhimit të akulloreve llogariten me […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of