Akuzat ndaj OBSH

04/05/2020 8:20 AM 0 komente

Presidenti amerikan sulmon Organizatën Botërore të Shëndetësisë. Por pjesa më e madhe e akuzave të tij janë të pabaza   Presidenti amerikan, Donald Trump, duket se është armiqësor ndaj çdo organizate ndërkombëtare. Shënjestra e tij më e fundit ka qenë Organizata Botërore e Shëndetësisë dhe drejtuesi i saj, Tedros Adhanom Ghebreyesus, një mikrobiolog i cili dikur ka qenë ministër i Shëndetësisë i Etiopisë, shkruan The Economist. Zoti Trump e ka akuzuar organizatën për keqmenaxhimin e pandemisë së koronavirusit që është […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of