Alarmi i deficitit!

15/04/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Ornela Liperi Banka e Shqiperise publikon llogarine e hyrjeve e daljeve te parave, mallrave e kapitaleve nga dhe drejt Shqiperise. Deficiti i llogarive korente arrin ne nivele rekord historike, ne nje kohe qe te ardhurat nga emigrantet (ne raport me PBB-ne), – nje nga elementet kryesore te mbulimit te ketij deficiti – jane ne renie. Ndersa deficiti tregtar vetem thellohet, shpresa eshte te te ardhurat nga turizmi dhe Investimet e Huaja Direkte Gjithnje e me shume para po […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of