“Albpetrol” – Anulohet privatizimi

11/02/2013 4:20 PM 0 komente

Pas përgjigjes negative të kinezëve “Win Business”, Ministria e Ekonomisë është e detyruar të anulojë privatizimin më të madh dhe “ëndrrën 850 milionë euro”. Luftohet për të marrë 10% e “Vetro”-s Nuk ishte e thënë që në arkën e buxhetit të shqiptarëve të futeshin 850 milionë euro. Megaoferta e “Vetro Energy” u zbeh me problematikën e derdhjes si fillim të 10% të garancisë së ofertës dhe më pas të kontratës, prej 20%, që konsorciumi shqiptaro-amerikan e kushtëzoi. Numrin e kaluar, […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of