Albpetrol / Shprehje interesi për dy fusha gazi, Povelçën dhe Frakullën

14/12/2020 8:01 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintAlbpetrol ka nxjerrë për shprehje interesi, dy fusha gazi, duke u dhënë mundësi investitorëve të interesuar të dorëzojnë aplikimet e tyre. Kjo është hera e parë në shumë vite që, kompania publike e naftës në vend e cila nënmenaxhon dhe disa fusha gazi, nxjerr për interes këtë grup. Bëhet fjalë për fushën e Povelçës dhe atë të Frakullës, të cilat janë nën administrimin e kompanisë. Viteve të fundit, e vetmja aktive ka qenë Agjencia Kombëtare e Burimeve të Natyrës, e […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of