Albtelekom: Do realizojme investime cilesore

09/09/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Cila ka qene ecuria e Kompanise tuaj gjate vitit 2007r Viti 2007 per kompanine Albetelekom ka qene nje periudhe tranzicioni, çka ka ndikuar ndjeshem dhe ne ecurine e kompanise. Ashtu sikunder dihet tashme ne mesin e vitit 2007 perfunduan dhe procedurat per privatizimin e kompanise, shumica e aksioneve te se ciles u ble nga konsorciumi turk “çalik”. Megjithate menjehere pasi Kuvendi i Shqiperise miratoi kontraten e shitjes se 76% te aksioneve, personeli i ri drejtues ne bashkepunim dhe me […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of