Alibaba do të investojë 1,4 mld dollarë në një sistem IA për altoparlantët inteligjentë

25/05/2020 10:47 AM 0 komente

Alibaba Group Holding Ltd do të investojë 10 miliardë juanë (1.41 mld $) në një sistem të Inteligjencës Artificiale (IA) dhe IoT (Interneti i Gjërave) i përqendruar te smart speaker i saj Tmall Genie, deklaroi kompania. Njoftimi vjen ndërkohë që gjiganti i e-commerce vijon investimet në teknologjitë e reja dhe sektorin e biznesit, përtej shopping online. Paratë do të përdoren për të shtuar më shumë përmbajtje tek Tmall Genie – tha Alibaba. Modeli i parë i smart speaker, Tmall Genie, […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of