Alternativat / Këtë vit individët kanë investuar 12.9 miliardë lekë në bono dhe obligacione

26/10/2020 11:04 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintIndividët investuan rreth 12.9 miliardë lekë në borxhin e ri të emetuar nga qeveria shqiptare në tregun e brendshëm financiar për nëntë muajt e këtij viti. Të dhënat nga Autoriteti i Mbikëqyrjes Financiare tregojnë se blerjet e individëve në tregun primar të bonove dhe obligacioneve u rritën me 9.2% krahasuar me të njëjtën periudhë të vitit të kaluar. Bonot e thesarit vazhdojnë të dominojnë investimet e individëve, por në rënie të fortë krahasuar me vitin e kaluar. Bonot përbënin rreth […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of