Ambientalistët rumunë kundërshtojnë lejen e dhënë për funksionimin e centralit të qymyrit

26/11/2018 8:15 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintAktivistët ambientalistë kanë kërcënuar se do të padisin Rumaninë për mosvlerësimin e duhur të ndikimit që do të ketë në mjedis dhënia e lejes për funksionimin për një kohë të papërcaktuar të një prej ndotësve më të mëdhenj në vend, centralit të qymyrit. Qeveria rumune po përballet me një opozitë të fortë, pasi një agjenci lokale e mbrojtjes së mjedisit dha një leje, e cila lejon një nga centralet më të mëdha, më të vjetra dhe më ndotëse të qymyrit […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of