AmCham: Heqja e tatimfitimit te biznesi i vogël është pozitive, kujdes me informalitetin

22/06/2020 11:50 AM 0 komente

“Amnistia fiskale duhet të konsultohet me grupet e interesit”   Dhoma Amerikane e Tregtisë vlerëson se ndryshimet e pritshme fiskale për heqjen e tatimfitimit për biznesin e vogël deri në vitin 2029, si dhe mundësia për përjashtimin e biznesit të vogël nga TVSH janë nisma pozitive, për rimëkëmbjen e biznesit të dëmtuar nga COVID-19. Përfaqësues të Dhomës Amerikane të Tregtisë thonë se nevojitet një plan afatgjatë 10-vjeçar për shmangien e informalitetit. “Heqja e tatimit mbi fitimin dhe potencialisht edhe TVSH-së […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of