AmCham / Mbi 40 rekomandime për klimën e biznesit

15/03/2021 11:03 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintMbi 40 rekomandime për klimën e biznesit, përfshirë sanksione dhe penalitete për zyrtarët e korruptuar, si dhe adaptimi i një pikëshënuesi vlerësimi për votën e politikanëve dhe deputetëve mbi legjislacionin për çështje të biznesi ishin disa nga pikat kryesore në konferencën e Presidentit të Dhomës Amerikane të Tregtisë, Enio Jaço, me gazetarët. Jaço deklaroi se Dhoma Amerikane do t’i paraqesë qeverisë në javët në vijim një paketë me rekomandime për krijimin e një klime të besueshme për investitorët. Ai tha […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of