Amerikanet favorite

27/05/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Konsorciumi amerikano-zviceran "Refinery Associates of Texas & Anika Enterprices" duket shoqeria favorite per te fituar tenderin e privatizimit te shoqerise shteterore te prodhimit te karburanteve Armo. Pas hapjes se ofertave qe u be javen e kaluar, propozimi i shoqerise amerikane duket me interesanti, qofte per sa i takon çmimit te shitjes, qofte vleres se investimeve te parashikuara. "Refinery Associates of Texas & Anika Enterprices” ofroi 125 milion euro per blerjen e 85% te aksioneve te Armo dhe 240.5 milion […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of