AMF duhet të mbështesë diversifikimin e investimeve të fondeve

05/10/2020 9:22 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintEstela Koçi, drejtore e përgjithshme e shoqërisë administruese Credins Invest   Estela Koçi, drejtore e përgjithshme e shoqërisë administruese Credins Invest, thotë se kriza e papritur e COVID-19 solli një moment pasigurie tek investitorët dhe rritje të kërkesave për të tërhequr kursimet e investuara në fonde. Megjithatë, sipas saj, tregu e kaloi shpejt këtë moment dhe rënia e aseteve në këtë periudhë ka qenë e kufizuar. Ajo shprehet se, në të ardhmen, do të jetë e rëndësishme që fondet të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of