AMF ngre grupin e punës për të finalizuar zgjerimin e skemës

08/07/2019 4:28 PM 0 komente

Prononcim i Autoritetit të Mbikëqyrjes Financiare   Tregu më anemik në gjithë tregjet që mbikëqyr sot Autoriteti i Mbikëqyrjes Financiare mbetet ai i Fondeve të Pensionit Vullnetar. Nëpërmjet disa ndryshimeve ligjore që pritet të miratohen së shpejti dhe synojnë zgjerimin e transparencës dhe rregullimit në këto tregje AMF synon që t’i japë një stimul të ri rritjes së përgjithshme të fondeve. Nga ana tjetër, si një detyrë e ngarkuar nga Kuvendi i Shqipërisë, për hartimin e një dokumenti analitik mbi […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of