AMF: Rriten kërkesat për shoqëritë audituese të kompanive në tregjet nën mbikëqyrje

10/08/2020 11:01 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintBordi i Autoritetit të Mbikëqyrjes Financiare ka miratuar së fundmi disa ndryshime në rregulloret për përcaktimin e kritereve dhe kërkesave në përzgjedhjen e shoqërive audituese të kompanive në tregjet nën mbikëqyrje. Në bazë të ndryshimeve në dy rregulloret, njëra për tregun e sigurimeve dhe tjetra për sipërmarrjet e investimeve kolektive dhe fondet e pensioneve private vullnetare: -Shoqëria e auditivit, gjatë kontrollit të cilësisë së punës në tre vitet e fundit, duhet të jetë vlerësuar minimalisht nga Bordi i Mbikëqyrjes Publike […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of