Aministi fiskale Kerkohen me shuma prova!

06/03/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint  Kushtet për një amnisti fiskale janë pjekur jo vetëm nga pikëpamja ekonomike por edhe politike. Nevoja për një amnisti fiskale ka lindur prej kohësh dhe nuk vinte nga boshllëku, që kur biznesi e artikuloi atë qartë dhe institucionalisht. Kërkohet një amnisti e plotë kapitali dhe jo e formës që u zbatua në korrik 2008 (falja e gjobave, me kushtin e pagesës së detyrimeve tatimore dhe doganore), me një efekt pak të ndjeshëm si për biznesin ashtu dhe për financat […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of