Amita, marka kryesore. Pas saj, Pfanner dhe Bravo

30/06/2009 12:00 AM 0 komente

Sipas të dhënave nga operatorët vendas si dhe nga një sondazh i revistës “Monitor” i kryer në pikat e pakicës në kryeqytet, Amita, që prodhohet në Shqipëri, mbetet marka kryesore në vend, megjithëse ka humbur “terren” krahasuar me vitin 2000. Pfanner, Bravo dhe Amita zotërojnë së bashku thuajse 60% të tregut. E dyta në listë si importuese renditet Kosova me rreth 28% të importeve, e cila ndiqet nga Greqia, me 4% të importeve. Të dhënat për importet janë në fakt […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of