Amnistia, pro dhe kunder

13/03/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintNga Laura Cela Ndërkohë që qeveria ka nisur të studiojë draftin e amnistisë fiskale për biznesin shqiptar, janë të shumta pikëpyetjet dhe debatet mbi këtë çështje. Përfaqësuesit e biznesit kanë kërkuar që amnistia të jetë e plotë dhe e bazuar në tri shtylla kryesore: në mjetet fikse, fabrika apo pasuri të patundshme, në anën financiare, kryesisht depozita bankare, si dhe në falje detyrimesh apo gjoba. Sipas përfaqësuesit të Konfindustrisë, pjesa më e madhe e kapitaleve të padeklaruara në Shqipëri janë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of