Ana e rpanjohurr e Mitrush Kutelit (1907- 1967)

18/08/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Akademik Vladimir Misja Dhimiter Pasko (Mitrush Kuteli) ka qene ekonomist i shquar i sistemit bankar, shkrimtar, publicist. Lindi me 13 shtator 1907 ne Pogradec. Shkollen fillore e perfundoi ne qytetin e lindjes ne vitin 1920. Gjate periudhes 1921-1928 ndoqi dhe perfundoi studimet e mesme ne Selanik ne shkollen tregtare rumune. Gjate periudhes 1928-1931 ndoqi studimet e larta ne Bukuresht (Rumani) prane Akademise se Shkencave te Larta Ekonomike. Vitin e pare te studimeve e ndoqi duke punuar njekohesisht si […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of