Ankandi i marsit / Banka e Shqipërisë bleu 9.3 milionë euro në tregun valutor

29/03/2021 10:02 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintBanka e Shqipërisë zhvilloi ankandin e dytë për blerje valute të programuar për vitin 2021. Në ankand u blenë gjithsej 9.3 milionë euro, në rritje me rreth 37% nga shuma prej 6.8 milionë eurosh e blerë në ankandin e parë të këtij viti, në shkurt. Shuma e parashikuar për t’u blerë në raundin e parë të ankandit ishte mes 4 dhe 6 milionë eurove dhe Banka e Shqipërisë vendosi të blejë në shumë e plotë të intervalit të sipërm të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of