Ankandi: OSHE anulon importin eenergjisë për 21-31 mars, humbjet mbulohen nga prodhimi i KESH-it

23/03/2015 11:46 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintOperatori i Shpërndarjes së Energjisë, OSHE, njoftoi anulimin e procedurës së blerjes së energjisë elektrike për mbulimin e humbjeve nga tregu i parregulluar (importi apo prodhuesit privatë vendas) për periudhën 21-31 mars 2015. Burimet zyrtare të OSHE bënë me dije se, në datën 12 mars 2015, nga stafi i KESH sh.a., u informuam me email, se si rrjedhojë e situatës hidrike, të prurjeve të pritshme dhe të nivelit aktual të nivelit në liqenin e HEC Fierzës, KESH sh.a. arrin të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of