Anketa: Punonjësit shqiptarë pushojnë më pak se përcaktimet në Kodin e Punës

07/12/2020 12:02 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintPunonjësit e transportit dhe ata të hotelerisë kanë më pak ditë pushimi gjatë vitit se punonjësit e tjerë me pagesë. Një anketë e posaçme e INSTAT ka gjetur se për vitin 2018, punonjësit e arsimit dhe shëndetësisë kanë deklaruar se bëjnë më shumë ditë pushimi se aktivitetet e tjera ekonomike, pa llogaritur të shtunat dhe të dielat. Një arsimtar ka 39 ditë pushimi në vit, një punonjës në sektorin e shëndetësisë 26 ditë, në të kundërt një punonjës që punon […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of