Anketat e bizneseve në shtator / Nga gjobitje e padrejtë deri te mungesë etike nga personeli shteteror

12/11/2018 11:44 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintPërmes një dokumenti, Ministria e Shtetit për Mbrojtjen e Sipërmarrjes bëri të ditur se gjatë muajit shtator 2018, nga bizneset janë depozituar 32 kërkesa, ndër të cilat pjesa dërrmuese kanë qenë në formë ankesash. Pas këshillimeve dhe gjetjes së hapësirave ligjore për të trajtuar çështjet, ministria njofton se i janë dhënë zgjidhje kërkesave të ardhura nga subjekte të ndryshme. Në regjistrin e ankesave të trajtuara vihen re 21 kërkesa të trajtuara nga Ministria e Ekonomisë dhe Financave, si dhe 2 […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of