Apple Card mund të dëmtohet lehtësisht dhe të dalë jashtë funksioni

26/08/2019 8:28 AM 0 komente

Kompania Apple ka këshilluar së fundi të gjithë personat që kanë në zotërim kartën e re të kreditit të nxjerrë, Apple Card, se duhet të tregohen të kujdesshëm, pasi ajo mund të dëmtohet lehtë. Ndryshe nga kartat e tjera të kreditit, ajo nuk mund të mbahet në kuleta të zakonshme prej lëkure dhe mbi të gjitha, nuk duhet të vendoset në xhepat e pantallonave xhins. Nëse kjo kartë do të vendoset së bashku me kartat e tjera që mund të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of