Apple mbyll shërbimin MobileMe

16/07/2012 9:38 AM 0 komente

Apple ka mbyllur shërbimin e saj MobileMe, të cilin tashmë e ka zëvendësuar me shërbimin e ri iCloud. Nëse përdoruesit ende nuk e kanë bërë përditësimin e të dhënave në shërbimin e ri, ata ende mund ta përdorin shërbimin. Shërbimi i ri i Apple, iCloud synon të zëvendësojë tërësisht MobileMe, edhe pse i njëjti nuk ofron gjithçka që ofrohej nga MobileMe, si për shembull: iDisk, iWeb dhe galerinë. Përdoruesit ankohen se Apple i ka limituar me iCloud, sepse MobileMe ishte […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of