Arabia Saudite projekton smart city më të madh në botë

12/08/2019 8:42 AM 0 komente

Nga Hëna artificiale tek inxhinieria gjenetike – hipoteza zbulohet nga “Wall Street Journal”. Qyteti do të quhet Neom dhe mund të kushtojnë 500 miliardë dollarë   Arabia Saudite po projekton smart city më të madh në botë. Qyteti do të quhet Neom dhe do të ndërtohet në provincën Tabuk, pranë Detit të Kuq dhe në kufi me Jordaninë dhe Egjiptin. Bëhet fjalë për vende të shkreta, të cilat, princi Mohammed bin Salman dëshiron t’u japë një qëllim. Të bëhet një […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of