Ardhja e investitoreve e larget

14/01/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Intervista:  Flet Ilir Ciko, ekspert i ekonomise   Eksperti Ilir Ciko thote se investimet te tipit “greenfield”, por edhe te gjitha llojet e investimeve te huaja jane nje e mire shume e madhe per vendin tone sepse gjenerohen te ardhura dhe krijohen vende te reja pune. Por sipas tij terheqja e investitoreve potenciale eshte ende shume e veshtire per shkak te problemeve te medha qe kane bizneset ne vend dhe ardhja e tyre duket e larget. Ne Shqiperi jane […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of