Argetim, lojra dhe para

12/08/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint The Economist Sporti eshte bere nje biznes global, si edhe argetim per miliarda njerez. Por si mund te behet qe ky biznes te zhvillohet me shpejt dhe me shumer Edhe ne Kine, te presesh nje shekull eshte nje kohe e gjate. Ne vitin 1908, ne kohen kur po zhvilloheshin Lojerat e katerta moderne Olimpike ne Londer, nje reviste me titull Tianjin Youth ngriti tre pyetje: Kur do te vije koha qe nje atlet kinez te marre pjese ne lojra […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of