Argjentina merr 57 miliardë dollarë hua nga FMN-ja

08/10/2018 11:45 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintArgjentina e fitoi një premtim për të marrë një kredi prej 57 miliardë dollarësh nga Fondi Monetar Ndërkombëtar, ku ky i fundit ra dakord për dhënien e kësaj shume në mënyrë që Argjentina të ketë mundësi për të mbrojtur monedhën vendase dhe ta nxjerrë ekonominë nga recesioni, shkruan Bloomberg. Në qershor, Argjentinës i ishte premtuar dhënia e një kredie me vlerë prej 50 miliardë dollarësh, e cila u rrit në 57 miliardë dollarë. Argjentina ka marrë tashmë 15 miliardë dollarë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of