Ari, rritje e dobët

01/10/2012 4:10 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintAri u rrit lehtë në fund të javës së kaluar, por përsëri mbetet i dobët, teksa shqetësimet për eurozonën po çojnë në një rritje të dollarit (që ka një lidhje të kundërt me arin). Investitorët janë të shqetësuar rreth aftësisë së eurozonës për të frenuar krizën e borxheve, që është tashmë në vitin e tretë të saj, teksa protestat kundër masave të rrepta në Greqi dhe Spanjë, dy shtetet më të dobëta, po bëhen të dhunshme. “Optimizmit të javëve të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of