Arrihet paqja mes dy shteteve, edhe Kosova heq masën e reciprocitetit ndaj Maqedonisë së Veriut

09/09/2019 8:34 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintMaqedonia e Veriut dhe Kosova kanë arritur të bëjnë paqe mes vete. Ndalesat që këto dy shtete i kishin vendosur njëra-tjetrës kanë marrë fund. Maqedonia e Veriut ka vendosur që ta eliminojë e para ndalimin e eksportit të peshkut nga Kosova. Pak orë më vonë edhe Kosova ka vepruar në të njëjtën mënyrë, duke pezulluar masën për reciprocitet ndaj Maqedonisë së Veriut. Ministri në detyrë i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala, ka njoftuar se ka pezulluar masën për reciprocitet ndaj […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of