Arsimi dhe shëndetësia, dy fusha të lëna pas dore

18/06/2018 10:40 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintShëndetësia dhe arsimi mbeten dy nga sektorët më të pazhvilluar në Kosovë   Investimet e vogla në këto dy fusha vlerësohet se kanë ndikuar shumë në cilësinë jo të kënaqshme qoftë në arsim, apo shëndetësi. Të gjitha qeveritë e deritanishme të Kosovës, sipas organizatave që monitorojnë punën e institucioneve, kanë lënë pas dore këto dy fusha, edhe pse jetike për vendin. Vitet e fundit janë shtuar shumat e ndarjeve buxhetore për arsim e shëndetësi, por gjendja vazhdon të cilësohet si […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of