Arsye për të qenë optimistë

25/01/2021 8:45 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Pandemia mund t’i hapë rrugën një epoke të rritjes së shpejtë të produktivitetit. Bizneset kanë adoptuar procese dhe teknologji të reja – dhe ka shenja që ato mund të jenë fitimprurëse, shkruan The Economist   Mundësitë për një ripërtëritje të produktivitetit mund të duken të zymta. Në fund të fundit, dekada e kaluar ka shfaqur mjaft fatalizëm teknologjik: në vitin 2013, kapitalisti sipërmarrës Peter Thiel, i përshkroi përparimet teknologjike të kohës me fjalët: “ne donim makina fluturuese, dhe në […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of