Arsyet pse bizneset po fitojnë shumë apo pak

24/02/2020 11:15 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint 2018 ishte një vit i vakët për sa i përket përfitueshmërisë së bizneseve shqiptare, duke mos shënuar ndryshim në normat e fitimit që ato realizojnë. Bizneset më fitimprurëse në Shqipëri për vitin 2018 ishin posta dhe magazinimi, si dhe aktivitetet e pasurive të paluajtshme, ndërsa aktivitetet me normë fitimi më të ulët mbeten tregtia me shumicë, agjencitë e udhëtimeve dhe akomodimi. Monitor ka përpunuar të dhënat mbi të ardhurat nga shitjet dhe fitimin nga Anketa Strukturore e Ndërmarrjeve. Arsyet […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of