Arti fitimprurës i falsifikimeve

03/05/2021 9:30 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintArti është objekt i pëlqyer investimi kudo në botë. Kjo favorizon krijimin e një tregu për falsifikuesit, pre e të cilëve bien edhe ekspertët. Sa më shumë të interesuar për artin, aq më shumë falsifikime. Skandale falsifikimi ka vazhdimisht. Një nga më të mëdhenjtë e kohëve të fundit në Gjermani ishte rasti i Wolfgang Beltracchi-t. Ai dhe bashkëpunëtorët e tij duhet të kenë fituar të paktën 16 milionë euro me tregtinë e pikturave të falsifikuara të stilit klasik modern. Një […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of