Asgjë e re nga anti-informaliteti

22/07/2019 6:20 PM 0 komente

Anti-informaliteti është kthyer sërish katër vite më pas si “shpata e Demokleut” mbi kokën e biznesit. Kryeministri ka nënvizuar se do të ketë zero tolerancë ndaj atyre që kapen në shkelje, duke sjellë në vëmendje kuponin. Biznesi i vogël mendon se kambanat bien pikërisht për të, ashtu si katër vite më parë kur u gjobitën, çuan në faliment dhe “dënuan” vetëm ata. Për këtë grup nuk ka asgjë të re në betejën e radhës. Organizmat e bizneseve, nga ana tjetër, […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of