Asus e Disney krijojne kompjuterin e dores per femije

30/06/2009 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Prodhuesi tajvanez i kompjuterëve Asus dhe kompania amerikane “Disney” gjatë kësaj vere do të fillojnë shpërndarjen e ‘laptopëve’ miniatural të dedikuar për fëmijët 6-12 vjeç. Kompjuteri “Disney Netpal” do të shitet në ngjyrë rozë dhe të kaltër dhe do të jetë i përshtatur për shikimin e dhjetëra filmave të animuar siç janë Wall-E, Toy Story, apo Cars. Kompjuteri ka ekran prej 8.9 inç, si dhe procesorin Atom N270 nga kompania Intel me 1 gigabajt memorie flash, kamer web-i prej […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of