Auditimi i energjisë, mundësitë dhe sfidat e vënies në praktikë

07/05/2018 11:02 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintSi palë kontraktuese e Komunitetin e Traktatit të Energjisë, vendi ka ndërmarrë një sërë reformash të detyrueshme për zbatimin e legjislacionit përkatës të BE-së lidhur me direktivat për shërbimet energjetike, eficencën energjetike, informimin dhe etiketimin e pajisjeve, etj.   Nga Dr. Lorenc Gordani*   Nga viti i largët 1991, vendi ka kërkuar të bëhet pjesë e zhvillimeve ndërkombëtare që shikojnë sektorin e energjisë, duke u angazhuar në Organizatën e Kartës së Energjisë. Pjesëmarrje që në vitin 1997, solli ratifikimin e […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of