Auditimi i brendshem, zhvillimi i nje funksioni

25/12/2010 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintrNevoja e krijoi auditimin e brendshem dhe po e ben ate pjese perberese te organizatave moderne. Asnje nga bizneset e medha nuk mund te mos kete nje funksion te tille. Nese nuk e kane deri tani, duhet ta kene heret a vone…r. (Arthur E. Hald, 1944) Auditimi i brendshëm përbën sot një element kryesor të qeverisjes së çdo organizate, pavarësisht nga aktiviteti që kryen apo pronësia. Skandalet që kanë ndodhur në mënyrë të vazhdueshme në korporatat e mëdha, por sidomos […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of