Auditorët dhe kontabilistët e miratuar kalojnë në sitë

06/07/2020 9:18 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Bordi i Mbikëqyrjes Publike gjobit ose pezullon licencat për 10% të audituesve ligjorë ne vend, verifikime dhe për kontabilistët   Bordi i Mbikëqyrjes Publike (BMP), një institucion rregullator i pavarur që mbikëqyr aktivitetin e audituesve ligjorë dhe kontabilistëve të miratuar ka njoftuar se ka ndërmarrë masa administrative për 24 auditues ligjorë, përmes gjobave dhe pezullimeve të licencave, ndërkohë që janë gjobitur dhe subjektet juridike. Gjobat variojnë nga 50 mijë lekë në 400 mijë lekë, ndërsa ka pasur raste kur […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of