Audituesit dhe Kontabilistët / Ekspertë nga BB do të vlerësojnë procedurën e provimit

11/11/2019 12:14 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintProceset e provimeve për Audituesit Ligjorë dhe Kontabilistët e Miratuar do të shqyrtohen nga ekspertë të fushës, të kontaktuar nga Banka Botërore, me kërkesë të Bordit të Mbikëqyrjes Publike (BMP). Në ambientet e BMP mbërriti z. David Brookfield, i cili zhvilloi takimin paraprak me z. Dritan Fino, kryetar dhe z. Aldo Spahiu, Drejtor Ekzekutiv i Bordit të Mbikëqyrjes Publike, si dhe z. Oltion Hyso, koordinator dhe konsulent i projektit. Qëllimi i takimit ishte përmirësimi i proceseve të zhvillimit dhe organizimit […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of